Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
EV100

Eesti Vabariik 100

Teeme Eestile kingitusi!

Postimees

Vaata XII noorte laulu- ja tantsupeo täielikku kava!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Laulupidu | FOTO: Liis Treimann

XII noorte laulu- ja tantsupeol «Mina jään» tuleb kolme päeva jooksul esitamisele 22 tantsukava ja 44 muusikalist pala.

XII noorte laulu- ja tantsupeo etenduste ja kontsertide ajakava on järgmine:

  • R, 30. juunil, kell 19 tantsupeo I etendus Kalevi staadionil
  • L, 1. juulil, kell 13 tantsupeo II etendus Kalevi staadionil
  • L, 1. juulil, kell 15 rahvamuusikapidu (piletiteta) Kalevi staadioni lähistel
  • L, 1. juulil, kell 19 Tantsupeo III etendus Kalevi staadionil
  • P, 2. juulil, kell 9.30 rongkäik
  • P, 2. juulil, kell 14 laulupidu Tallinna lauluväljakul

Mida sisaldab tantsupeo etendus?

Algamine*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solist Ivo Linna

Noorte segarühmad

1. Jaanitulele

  • tantsu autor Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika rahvalaul «Tulge tuld hoidma»
  • seade Tõnu Laikre, Meelika Hainsoo
  • solist Meelika Hainsoo

2. Tulge tulda hoidemaie

  • tantsu autorid Helena-Mariana Reimann, Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika rahvaviis «Juurika Jaani labajalg»
  • seade Indrek Kalda

SUVINE PÖÖRIPÄEV*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

1.-2. klassi segarühmad

3. On meie keskel suvi**

  • tantsu autor ja lavastaja Agne-Kurrikoff-Herman
  • muusika Arne Oit
  • seade Jaak Jürisson, orkestratsioon Kristjan Priks
  • sõnad Ellen Niit, Märt Hunt

4. Tita tots**/***

  • tantsu autor Agne-Kurrikoff-Herman
  • muusika ja seade Olav Ehala
  • sõnad Juhan Viiding

Neiduderühmad

5. Heinalised

  • tantsu autor Ave Anslan, lavastaja Ulla-Helin Mengel
  • muusika rahvaviis «Piimanaiste polka»
  • seade ja solist Ruslan Trochynskyi

Väikesed võimlejad (1.–5. klass)

6. Sügiseootus**/***

  • tantsu autorid ja lavastajad Kadri Jukk, Nele Varendi
  • muusika ja seade Rein Rannap
  • sõnad Ott Arder

SÜGISENE PÖÖRIPÄEV *

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

2.-3. klassi segarühmad

7. Kooliteel*

  • tantsu autor ja lavastaja Liina Eero
  • muusika Priit Pajusaar «Laul Leiutajateküla koolist»
  • seade Kristjan Priks
  • sõnad Leelo Tungal

8. Oravakesed***

  • tantsu autor ja lavastaja Liina Eero
  • muusika Tõnu Sestverk «Kitsesarve lugu» Margus Veenre ja Tarmo Kivisilla improvisatsioon
  • seade Kristjan Priks

7.-9. klassi segarühmad

9. Pärglipolka**/***

  • tantsu autor ja lavastaja Maido Saar
  • muusika rahvaviis «Pirupolka»
  • seade Arno Tamm

10. Kadrid-Mardid*

  • tantsu autor ja lavastaja Maido Saar
  • muusika Arno Tamm
  • sõnad Aapo Ilves
  • solistid Eeva ja Villu Talsi

Võimlemisrühmade koondkava

11. Puhas lumi**/***

  • tantsu autor ja lavastaja Reine Kotkas
  • muusika Mari Kalkun
  • seade Lauri Lüdimois
  • sõnad Paul Haavaoks
  • solist Mari Kalkun

TALVINE PÖÖRIPÄEV*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

5.-6. klassi segarühmad

12. Talitrallirein**

  • tantsu autor ja lavastaja Rauno Zubko
  • muusika Kristjan Priks «Kumõška»

13. Näljamihkel**/***

  • tantsu autor Elo Unt, lavastaja Rauno Zubko
  • muusika rahvalaul «Näljapeks» ja rahvaviis «Mihkli esimene polka»
  • seade Arno Tamm ja ansambel Paabel
  • sõnad rahvaluule, Arno Tamm, Liisi Tamm

Suured võimlejad 1 ja 2

14. Jäälillemäng**

  • tantsu autor ja lavastaja Kersti Kull
  • muusika Ardo Ran Varres
  • sõnad Anzori Barkalaja
  • solist Liisi Koikson

Neiduderühmad

15. Külmapõli

  • tantsu autor Maria Uppin, lavastaja Ulla Helin-Mengel
  • muusika rahvaviis «Orjalaul»
  • seade ja esitaja ansambel Rüüt
  • Noorte segarühmad

16. Tulitilgad*

  • Tantsu autor ja lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • seade Erki Pärnoja
  • solistid Lenna ja Ott Lepland

KEVADINE PÖÖRIPÄEV*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

3.-4. klassi segarühmad

17. Ojake***

  • tantsu autor Ene Jakobson ja lavastaja Kristiina Siig
  • muusika ja sõnad Jaan Tätte «Ojalaul»
  • seade Kristjan Priks
  • solist Eeva Talsi

18. Kevadrõõm**/***

  • tantsu autor ja lavastaja Kristiina Siig
  • muusika Astrid Lõbin «Kevade marss» ja rahvaviis «Raabiku»
  • seade Arno Tamm
  • sõnad Evi Salm «Kevade marss»
  • Noorte segarühmad

19. Suvetuules

  • tantsu autor Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika Janno Vesik «Meremäe valss»

Neiduderühmad

20. Päikesetervitus

  • tantsu autor Evelyn Uisk, lavastaja Ulla Helin-Mengel
  • muusika rahvaviis «Veere, päike!»
  • seade Ott Kaasik, Ürjo Jaama, Triinu Taul, Kaarel Liiv, Kristjan Priks
  • solist Triinu Taul

Ühistantsud

21. Kullakera kandjad*

  • tantsu autorid ja lavastajad Margus Toomla, Karmen Ong
  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • seade Maian Kärmas, Ahto Abner, Henno Kelp, Peeter Rebane, Eeva Talsi, Villu Talsi, Lauri Lüdimois, Kristjan Priks
  • solistid Lenna ja Ott Lepland

22. Oige ja vasemba

  • tantsu seade Ullo Toomi, lavastaja Margus Toomla
  • muusika rahvaviis «Oige ja vasemba»
  • seade ja esitaja Juhan Uppin

* XII tantsupeoks loodud teos

** XII tantsupeoks loodud tants

*** XII tantsupeoks loodud seade

  • Tantsupeo 1. etendusel laulavad Jennifer Marisse Cohen ja Jaagup Tuisk
  • Tantsupeo 2. ja 3. etendusel laulavad Merit Männiste ja Hardo Adamson

Mida sisaldab laulupeo kontsert?

Ühendkoor

1. «Koit»

  • Mihkel Lüdig (1880-1956)
  • Friedrich Kuhlbars (1841-1924)
  • dirigent Ants Üleoja

2. «Mu isamaa, mu õnn ja rõõm»

  • Fredrik Pacius (1809-1891)
  • Johann Voldemar Jannsen (1819-1890)
  • dirigent Heli Jürgenson

3. «Eesti lipp»

  • Enn Võrk (1905-1962)
  • Martin Lipp (1854-1923)
  • dirigent Ingrid Kõrvits

4. «Meie»

  • Rasmus Puur (1991)
  • Anna Haava (1864-1957)
  • dirigent Rasmus Puur – debüüt laulupeo dirigendina

Lastekoor

5. «Mets neidude vahel»

  • Eesti rahvaviis (Karksi)
  • seade Aarne Vahuri (1941)
  • sümfooniaorkestri seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Ingrid Roose – debüüt laulupeo dirigendina

6. «Päev läeb puudele punane»

  • Gustav Ernesaks (1908-1993)
  • Rahvaluule ja Juhan Sütiste (1899-1945)
  • dirigent Janne Fridolin – debüüt laulupeo dirigendina

7. «Maailm heliseb»

  • Eeva Talsi (1988)
  • Aapo Ilves (1970)
  • seade Tõnis Kõrvits
  • liikumise seade Regina Rebane
  • dirigent Toomas Voll

8. «Paradiis»

  • Mari Jürjens (1988)
  • seade Andres Lemba
  • dirigent Janne Fridolin – debüüt laulupeo dirigendina

Puhkpilliorkester

9. «Tormakas algus»

  • Priit Raik (1948-2008)
  • dirigent Ott Kask

10. «Maksamereliste tants» balletist «Kratt»

  • Eduard Tubin (1905-1982)
  • puhkpilliorkestrile seadnud Peeter Saan
  • dirigent Sirly Illak – debüüt laulupeo dirigendina

11. «Koduteel»

  • Eesti rahvaviisi ainetel, Riivo Jõgi (1987)
  • dirigent Bert Langerer – debüüt laulupeo dirigendina

12. «Laevadele»

  • Ülo Krigul (1978)
  • dirigent Hando Põldmäe

Mudilaskoor

13. «Uhti-uhti»

  • Eesti rahvaviis
  • Ado Piirikivi (1849-1916)
  • seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Annelii Traks

14. «Laulu mõju»

  • Mart Saare (1882-1963) seatud rahvaviis ja tekst
  • Riho Pätsi (1899-1977) ja Richard Ritsingu (1903-1994)
  • seadeid täiendanud Annelii Traks ja Kaie Tanner
  • dirigent Annelii Traks

15. «Meie laul»

  • Riho Esko Maimets (1988)
  • Heiki Vilep (1960)
  • dirigent Silja Uhs – debüüt laulupeo dirigendina

16. «Lööb suvelaulu rohutirts»

  • Piret Rips-Laul (1965)
  • Venda Sõelsepp (1923-2006)
  • sümfooniaorkestri seade Piret Rips-Laul, Jaan Randvere
  • dirigent Jaanika Kuusik – debüüt laulupeo dirigendina

17. «Soovide laul»

  • Priit Pajusaar (1964)
  • Leelo Tungal (1947)
  • kooriseade Kadri Hunt
  • sümfooniaorkestri seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Kaie Tanner

Poistekoor

18. «Poiste laul»

  • Aksel Pajupuu (1926-2009)
  • Kaarel Korsen (1906-1980)
  • seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Maret Alango – debüüt laulupeo dirigendina

19. «Õunalaul»

  • Rein Rannap (1953)
  • Ott Arder (1950-2004)
  • dirigent Lydia Rahula – debüüt laulupeo dirigendina

20. «Minu juurte lugu»

  • Andres Lemba (1968)
  • Anli Eha (1956)
  • dirigent Hirvo Surva

21. «Vana harjutus»

  • Olav Ehala (1950)
  • dirigent Kuldar Schüts

22. «Isa ja poja lauluke»

  • René Eespere (1953)
  • Ott Arder (1950-2004),
  • René Eespere (Heldur Karmo ja rahvalike tekstide alusel)
  • dirigent Indrek Vijard

Noormeestekoor

23. «Isamaa»

  • Karl August Hermann (1851-1909)
  • Carl Eduard Malm (1837-1901)
  • dirigent Kuno Kerge – debüüt laulupeo dirigendina

24. «See on see maa»

  • Muusika ansambel «Metsatöll»
  • Lauri Õunapuu (1976)
  • Seade Peeter Perens
  • dirigent Peeter Perens

25. «Vaid see on armastus»

  • Olav Ehala (1950)
  • Enn Vetemaa (936)
  • dirigent Edmar Tuul – debüüt laulupeo dirigendina

Neidudekoor

26. «Noor kevade»

  • Gustav Ernesaks (1908-1993)
  • Juhan Liiv (1864-1913)
  • dirigent Triin Koch

27. «Aga tule»

  • Kadri Voorand (1986)
  • Liisa Lotta Tomp (1995)
  • dirigent Külli Kiivet – debüüt laulupeo dirigendina

28. «Ei saa mitte vaiki olla»

  • Miina Härma (1864-1941), Sander Pehk (1990)
  • Anna Haava
  • ansambel Algorütmid
  • dirigent Tiiu Sinipalu – debüüt laulupeo dirigendina

29. «Om laul»

  • Mari Kalkun (1986)
  • seade Andres Lemba (1968)
  • dirigent Mai Simson – debüüt laulupeo dirigendina

Sümfooniaorkester

30. «Rännak»

  • Hetked eesti sümfoonilistest teostest:
  • avamäng «Julius Caesar» (Rudolf Tobias),
  • poeem «Põhjarannik» (Villem Kapp),
  • kontsert kammerorkestrile op. 16 (Jaan Rääts),
  • «Mõõkade tagumine» balletist «Kalevipoeg» (Eugen Kapp),
  • avamäng nr 2 (Veljo Tormis),
  • sümfooniline poeem «Koit» (Heino Eller)
  • seade Riivo Jõgi
  • dirigent Jüri-Ruut Kangur

31. «Kodumaine viis»

  • Heino Eller (1887-1970)
  • Dirigent Rasmus Puur (1991) – debüüt laulupeo dirigendina

32. «Ühe rahva lugu»

  • Jüri-Ruut Kangur
  • dirigent Jüri-Ruut Kangur

33. Süit noorteorkestrile «Buratino tegutseb jälle»

  • Tauno Aints (1975)
  • dirigent Martin Sildos – debüüt laulupeo dirigendina

Koondorkester

34. «Tärkamine»

  • Rasmus Puur (1991)
  • dirigent Riivo Jõgi – debüüt laulupeo dirigendina

35. Süit filmist «Supilinna salaselts»

  • Liina Sumera (1988)
  • dirigent Hando Põldmäe

Segakoor

36. «Viru lauliku mõtted»

  • Ester Mägi (1922)
  • Friedrich Reinhold Kreutzwald (1803-1882)
  • dirigent Kaspar Mänd

37. «Elu on lootus ja loomine»

  • Kadri Voorand (1986)
  • Doris Kareva (1958)
  • dirigent Ksenija Grabova – debüüt laulupeo dirigendina

38. Laule tsüklist «Nostalgia»:

  • Kaheksa tuntud eesti laulu:
  • Meil aiaäärne tänavas
  • Kui mina alles noor veel olin
  • Vaikne kena kohakene
  • seade Veljo Tormis (1930-2017)
  • Lydia Koidula (1843-1886), Märt Mohn (1811-1872), Martin Körber (1817-1893)
  • dirigent Heli Jürgenson

39. «Isamaa ilu hoieldes»

  • Alo Mattiisen (1961-1996)
  • Jüri Leesment (1961)
  • seade sümfooniaorkestrile Tõnu Kõrvits
  • dirigent Valter Soosalu – debüüt laulupeo dirigendina

Ühendkoor

40. «Oh laula ja hõiska»

  • Karl August Hermann (1851-1909)
  • dirigent Aarne Saluveer

41. «Eesti muld ja eesti süda»

  • Rein Rannap (1953)
  • Lydia Koidula (1843-1886)
  • dirigent Heli Jürgenson

42. «Mu isamaa on minu arm»

  • Gustav Ernesaks (1908-1993)
  • Lydia Koidula (1843-1886)
  • dirigent Ants Soots

43. «Ta lendab mesipuu poole»

  • Peep Sarapik (1949-1994)
  • Juhan Liiv (1864-1913)
  • dirigent Elo Üleoja

44. «Õhtu ilu»

  • Kärt Johanson (1971)
  • Eesti rahvaluule
  • seade Pärt Uusberg (1986)
  • dirigent Raul Talmar

XII noorte laulu- ja tantsupidu «Mina jään» toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini.

Tagasi üles