Vaata XII noorte laulu- ja tantsupeo täielikku kava!

Laulupidu

FOTO: Liis Treimann

XII noorte laulu- ja tantsupeol «Mina jään» tuleb kolme päeva jooksul esitamisele 22 tantsukava ja 44 muusikalist pala.

XII noorte laulu- ja tantsupeo etenduste ja kontsertide ajakava on järgmine:

  • R, 30. juunil, kell 19 tantsupeo I etendus Kalevi staadionil
  • L, 1. juulil, kell 13 tantsupeo II etendus Kalevi staadionil
  • L, 1. juulil, kell 15 rahvamuusikapidu (piletiteta) Kalevi staadioni lähistel
  • L, 1. juulil, kell 19 Tantsupeo III etendus Kalevi staadionil
  • P, 2. juulil, kell 9.30 rongkäik
  • P, 2. juulil, kell 14 laulupidu Tallinna lauluväljakul

Mida sisaldab tantsupeo etendus?

Algamine*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solist Ivo Linna

Noorte segarühmad

1. Jaanitulele 

  • tantsu autor Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika rahvalaul «Tulge tuld hoidma»
  • seade Tõnu Laikre, Meelika Hainsoo
  • solist Meelika Hainsoo

2. Tulge tulda hoidemaie 

  • tantsu autorid Helena-Mariana Reimann, Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika rahvaviis «Juurika Jaani labajalg»
  • seade Indrek Kalda

SUVINE PÖÖRIPÄEV*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

1.-2. klassi segarühmad

3. On meie keskel suvi**

  • tantsu autor ja lavastaja Agne-Kurrikoff-Herman
  • muusika Arne Oit
  • seade Jaak Jürisson, orkestratsioon Kristjan Priks
  • sõnad Ellen Niit, Märt Hunt

4. Tita tots**/***

  • tantsu autor Agne-Kurrikoff-Herman
  • muusika ja seade Olav Ehala
  • sõnad Juhan Viiding

Neiduderühmad

5. Heinalised

  • tantsu autor Ave Anslan, lavastaja Ulla-Helin Mengel
  • muusika rahvaviis «Piimanaiste polka»
  • seade ja solist Ruslan Trochynskyi

Väikesed võimlejad (1.–5. klass)

6. Sügiseootus**/*** 

  • tantsu autorid ja lavastajad Kadri Jukk, Nele Varendi
  • muusika ja seade Rein Rannap
  • sõnad Ott Arder

 SÜGISENE PÖÖRIPÄEV *

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

2.-3. klassi segarühmad

7. Kooliteel*

  • tantsu autor ja lavastaja Liina Eero
  • muusika Priit Pajusaar «Laul Leiutajateküla koolist»
  • seade Kristjan Priks
  • sõnad Leelo Tungal

8. Oravakesed***

  • tantsu autor ja lavastaja Liina Eero
  • muusika Tõnu Sestverk «Kitsesarve lugu» Margus Veenre ja Tarmo Kivisilla improvisatsioon
  • seade Kristjan Priks

7.-9. klassi segarühmad

9. Pärglipolka**/*** 

  • tantsu autor ja lavastaja Maido Saar
  • muusika rahvaviis «Pirupolka»
  • seade Arno Tamm

10. Kadrid-Mardid*

  • tantsu autor ja lavastaja Maido Saar
  • muusika Arno Tamm
  • sõnad Aapo Ilves
  • solistid Eeva ja Villu Talsi

Võimlemisrühmade koondkava

11. Puhas lumi**/***

  • tantsu autor ja lavastaja Reine Kotkas
  • muusika Mari Kalkun
  • seade Lauri Lüdimois
  • sõnad Paul Haavaoks
  • solist Mari Kalkun

TALVINE PÖÖRIPÄEV*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

5.-6. klassi segarühmad

12. Talitrallirein**

  • tantsu autor ja lavastaja Rauno Zubko
  • muusika Kristjan Priks «Kumõška»

13. Näljamihkel**/***

  • tantsu autor Elo Unt, lavastaja Rauno Zubko
  • muusika rahvalaul «Näljapeks» ja rahvaviis «Mihkli esimene polka»
  • seade Arno Tamm ja ansambel Paabel
  • sõnad rahvaluule, Arno Tamm, Liisi Tamm

Suured võimlejad 1 ja 2

14. Jäälillemäng** 

  • tantsu autor ja lavastaja Kersti Kull
  • muusika Ardo Ran Varres
  • sõnad Anzori Barkalaja
  • solist Liisi Koikson

Neiduderühmad

15. Külmapõli

  • tantsu autor Maria Uppin, lavastaja Ulla Helin-Mengel
  • muusika rahvaviis «Orjalaul»
  • seade ja esitaja ansambel Rüüt
  • Noorte segarühmad

16. Tulitilgad* 

  • Tantsu autor ja lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • seade Erki Pärnoja
  • solistid Lenna ja Ott Lepland

KEVADINE PÖÖRIPÄEV*

  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

3.-4. klassi segarühmad

17. Ojake***

  • tantsu autor Ene Jakobson ja lavastaja Kristiina Siig
  • muusika ja sõnad Jaan Tätte «Ojalaul»
  • seade Kristjan Priks
  • solist Eeva Talsi

18. Kevadrõõm**/***

  • tantsu autor ja lavastaja Kristiina Siig
  • muusika Astrid Lõbin «Kevade marss» ja rahvaviis «Raabiku»
  • seade Arno Tamm
  • sõnad Evi Salm «Kevade marss»
  • Noorte segarühmad

19. Suvetuules

  • tantsu autor Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
  • muusika Janno Vesik «Meremäe valss»

Neiduderühmad

20. Päikesetervitus

  • tantsu autor Evelyn Uisk, lavastaja Ulla Helin-Mengel
  • muusika rahvaviis «Veere, päike!»
  • seade Ott Kaasik, Ürjo Jaama, Triinu Taul, Kaarel Liiv, Kristjan Priks
  • solist Triinu Taul

Ühistantsud

21. Kullakera kandjad*

  • tantsu autorid ja lavastajad Margus Toomla, Karmen Ong
  • muusika ja sõnad Maian Kärmas
  • seade Maian Kärmas, Ahto Abner, Henno Kelp, Peeter Rebane, Eeva Talsi, Villu Talsi, Lauri Lüdimois, Kristjan Priks
  • solistid Lenna ja Ott Lepland

22. Oige ja vasemba

  • tantsu seade Ullo Toomi, lavastaja Margus Toomla
  • muusika rahvaviis «Oige ja vasemba»
  • seade ja esitaja Juhan Uppin

* XII tantsupeoks loodud teos

** XII tantsupeoks loodud tants

*** XII tantsupeoks loodud seade

  • Tantsupeo 1. etendusel laulavad Jennifer Marisse Cohen ja Jaagup Tuisk
  • Tantsupeo 2. ja 3. etendusel laulavad Merit Männiste ja Hardo Adamson

Mida sisaldab laulupeo kontsert?

Ühendkoor

1. «Koit»

  • Mihkel Lüdig (1880-1956)
  • Friedrich Kuhlbars (1841-1924)
  • dirigent Ants Üleoja

2. «Mu isamaa, mu õnn ja rõõm»

  • Fredrik Pacius (1809-1891)
  • Johann Voldemar Jannsen (1819-1890)
  • dirigent Heli Jürgenson

3. «Eesti lipp»

  • Enn Võrk (1905-1962)
  • Martin Lipp (1854-1923)
  • dirigent Ingrid Kõrvits

4. «Meie»

  • Rasmus Puur (1991)
  • Anna Haava (1864-1957)
  • dirigent Rasmus Puur – debüüt laulupeo dirigendina

Lastekoor

5. «Mets neidude vahel»

  • Eesti rahvaviis (Karksi)
  • seade Aarne Vahuri (1941)
  • sümfooniaorkestri seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Ingrid Roose – debüüt laulupeo dirigendina

6. «Päev läeb puudele punane»

  • Gustav Ernesaks (1908-1993)
  • Rahvaluule ja Juhan Sütiste (1899-1945)
  • dirigent Janne Fridolin – debüüt laulupeo dirigendina

7. «Maailm heliseb»

  • Eeva Talsi (1988)
  • Aapo Ilves (1970)
  • seade Tõnis Kõrvits
  • liikumise seade Regina Rebane
  • dirigent Toomas Voll

8. «Paradiis»

  • Mari Jürjens (1988)
  • seade Andres Lemba
  • dirigent Janne Fridolin – debüüt laulupeo dirigendina

Puhkpilliorkester

9. «Tormakas algus»

  • Priit Raik (1948-2008)
  • dirigent Ott Kask

10. «Maksamereliste tants» balletist «Kratt»

  • Eduard Tubin (1905-1982)
  • puhkpilliorkestrile seadnud Peeter Saan
  • dirigent Sirly Illak – debüüt laulupeo dirigendina

11. «Koduteel»

  • Eesti rahvaviisi ainetel, Riivo Jõgi (1987)
  • dirigent Bert Langerer – debüüt laulupeo dirigendina

12. «Laevadele»

  • Ülo Krigul (1978)
  • dirigent Hando Põldmäe

Mudilaskoor

13. «Uhti-uhti»

  • Eesti rahvaviis
  • Ado Piirikivi (1849-1916)
  • seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Annelii Traks

14. «Laulu mõju»

  • Mart Saare (1882-1963) seatud rahvaviis ja tekst
  • Riho Pätsi (1899-1977) ja Richard Ritsingu (1903-1994)
  • seadeid täiendanud Annelii Traks ja Kaie Tanner
  • dirigent Annelii Traks

15. «Meie laul»

  • Riho Esko Maimets (1988)
  • Heiki Vilep (1960)
  • dirigent Silja Uhs – debüüt laulupeo dirigendina

16. «Lööb suvelaulu rohutirts»

  • Piret Rips-Laul (1965)
  • Venda Sõelsepp (1923-2006)
  • sümfooniaorkestri seade Piret Rips-Laul, Jaan Randvere
  • dirigent Jaanika Kuusik – debüüt laulupeo dirigendina

17. «Soovide laul»

  • Priit Pajusaar (1964)
  • Leelo Tungal (1947)
  • kooriseade Kadri Hunt
  • sümfooniaorkestri seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Kaie Tanner

Poistekoor

18. «Poiste laul»

  • Aksel Pajupuu (1926-2009)
  • Kaarel Korsen (1906-1980)
  • seade Tõnis Kõrvits
  • dirigent Maret Alango – debüüt laulupeo dirigendina

19. «Õunalaul»

  • Rein Rannap (1953)
  • Ott Arder (1950-2004)
  • dirigent Lydia Rahula – debüüt laulupeo dirigendina

20. «Minu juurte lugu»

  • Andres Lemba (1968)
  • Anli Eha (1956)
  • dirigent Hirvo Surva

21. «Vana harjutus»

  • Olav Ehala (1950)
  • dirigent Kuldar Schüts

22. «Isa ja poja lauluke»

  • René Eespere (1953)
  • Ott Arder (1950-2004),
  • René Eespere (Heldur Karmo ja rahvalike tekstide alusel)
  • dirigent Indrek Vijard

Noormeestekoor

23. «Isamaa»

  • Karl August Hermann (1851-1909)
  • Carl Eduard Malm (1837-1901)
  • dirigent Kuno Kerge – debüüt laulupeo dirigendina

24. «See on see maa»

  • Muusika ansambel «Metsatöll»
  • Lauri Õunapuu (1976)
  • Seade Peeter Perens
  • dirigent Peeter Perens

25. «Vaid see on armastus»

  • Olav Ehala (1950)
  • Enn Vetemaa (936)
  • dirigent Edmar Tuul – debüüt laulupeo dirigendina

Neidudekoor

26. «Noor kevade»

  • Gustav Ernesaks (1908-1993)
  • Juhan Liiv (1864-1913)
  • dirigent Triin Koch

27. «Aga tule»

  • Kadri Voorand (1986)
  • Liisa Lotta Tomp (1995)
  • dirigent Külli Kiivet – debüüt laulupeo dirigendina

28. «Ei saa mitte vaiki olla»

  • Miina Härma (1864-1941), Sander Pehk (1990)
  • Anna Haava
  • ansambel Algorütmid
  • dirigent Tiiu Sinipalu – debüüt laulupeo dirigendina

29. «Om laul»

  • Mari Kalkun (1986)
  • seade Andres Lemba (1968)
  • dirigent Mai Simson – debüüt laulupeo dirigendina

Sümfooniaorkester

30. «Rännak»

  • Hetked eesti sümfoonilistest teostest:
  • avamäng «Julius Caesar» (Rudolf Tobias),
  • poeem «Põhjarannik» (Villem Kapp),
  • kontsert kammerorkestrile op. 16 (Jaan Rääts),
  • «Mõõkade tagumine» balletist «Kalevipoeg» (Eugen Kapp),
  • avamäng nr 2 (Veljo Tormis),
  • sümfooniline poeem «Koit» (Heino Eller)
  • seade Riivo Jõgi
  • dirigent Jüri-Ruut Kangur

31. «Kodumaine viis»

  • Heino Eller (1887-1970)
  • Dirigent Rasmus Puur (1991) – debüüt laulupeo dirigendina

32. «Ühe rahva lugu»

  • Jüri-Ruut Kangur
  • dirigent Jüri-Ruut Kangur

33. Süit noorteorkestrile «Buratino tegutseb jälle»

  • Tauno Aints (1975)
  • dirigent Martin Sildos – debüüt laulupeo dirigendina

Koondorkester

34. «Tärkamine»

  • Rasmus Puur (1991)
  • dirigent Riivo Jõgi – debüüt laulupeo dirigendina

35. Süit filmist «Supilinna salaselts»

  • Liina Sumera (1988)
  • dirigent Hando Põldmäe

Segakoor

36. «Viru lauliku mõtted»

  • Ester Mägi (1922)
  • Friedrich Reinhold Kreutzwald (1803-1882)
  • dirigent Kaspar Mänd

37. «Elu on lootus ja loomine» 

  • Kadri Voorand (1986)
  • Doris Kareva (1958)
  • dirigent Ksenija Grabova – debüüt laulupeo dirigendina

38. Laule tsüklist «Nostalgia»:

  • Kaheksa tuntud eesti laulu:
  • Meil aiaäärne tänavas
  • Kui mina alles noor veel olin
  • Vaikne kena kohakene
  • seade Veljo Tormis (1930-2017)
  • Lydia Koidula (1843-1886), Märt Mohn (1811-1872), Martin Körber (1817-1893)
  • dirigent Heli Jürgenson

39. «Isamaa ilu hoieldes»

  • Alo Mattiisen (1961-1996)
  • Jüri Leesment (1961)
  • seade sümfooniaorkestrile Tõnu Kõrvits
  • dirigent Valter Soosalu – debüüt laulupeo dirigendina

Ühendkoor

40. «Oh laula ja hõiska»

  • Karl August Hermann (1851-1909)
  • dirigent Aarne Saluveer

41. «Eesti muld ja eesti süda»

  • Rein Rannap (1953)
  • Lydia Koidula (1843-1886)
  • dirigent Heli Jürgenson

42. «Mu isamaa on minu arm»

  • Gustav Ernesaks (1908-1993)
  • Lydia Koidula (1843-1886)
  • dirigent Ants Soots

43. «Ta lendab mesipuu poole»

  • Peep Sarapik (1949-1994)
  • Juhan Liiv (1864-1913)
  • dirigent Elo Üleoja

44. «Õhtu ilu»

  • Kärt Johanson (1971)
  • Eesti rahvaluule
  • seade Pärt Uusberg (1986)
  • dirigent Raul Talmar

XII noorte laulu- ja tantsupidu «Mina jään» toimub Tallinnas lauluväljakul ja Kalevi staadionil 30. juunist kuni 2. juulini.

Tagasi üles