Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
EV100

Eesti Vabariik 100

Teeme Eestile kingitusi!

Postimees
Postimees 160 Juubeli puhul loe seda lugu tasuta!

Esindustammik sai esimesed puud

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Eesti esindustammikusse Tamsalus istutati eile esimesed puud. | FOTO: Eva Klaas

Eile alustati tammede istutamisega Tamsallu rajatavas Eesti esindustammikus, mis avatakse Eesti vabariigi sajandale aastapäevale pühendatud ürituste raames aasta pärast.

Riigikantselei esindaja, EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho meenutas, et riigi juubeli tähistamine algas aprillis suure rahvamatkaga ning eriilmelisi sündmusi toimub omajagu.

«Saja tamme parkide rajamine, neid tuleb vähemalt üks igasse maakonda, on aga kindlasti üks suuremaid ja kesksemaid ettevõtmisi,» kõneles Kiho ning lisas, et kõige tähtsam tammik, Eesti esindustammik, tuleb just Tamsallu.

Esindustammikusse pandi kasvama esimesed puud. | FOTO: Eva Klaas

«Tamsalu vald on leidnud tammepargile linnaruumis väga väärika koha,» ütles Kiho, kes leidis, et raudteejaama läheduses asuv park tõmbab kindlasti tulevikus rongiga Tallinna ja Tartu vahet sõitvate inimeste tähelepanu.

«See, et esinduspark siia tuleb, on meile suur au, aga ka suur vastutus,» sõnas Tamsalu vallavanem Riho Tell.

Eile pandi mulda kolmekümne tammeistiku ringis ning paigaldati ka neid ümbritsevad vanasõnadega võrud. Oma panuse esimeste tammede kasvamapanekusse said anda kõik kohaletulnud, pannes labidatega istikute ümber mulda.

Riho Telli sõnul kestab tammede istutamine paar päeva. Parki rajatakse seejärel kõnniteed ja paigaldatakse valgustus.

Tagasi üles