Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
EV100

Eesti Vabariik 100

Teeme Eestile kingitusi!

Postimees

Piltuudis: selline on Eesti juubeliaasta erimark ja -ümbrik

1
KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Juubeli puhul sai Eesti erimargi ja -ümbriku | FOTO: Raigo Pajula / EV100

Neljapäeval, 1. juunil esitleti Riigikantseleis EV100 postmarki  «Sada aastat Eesti Vabariiki!». Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud margi nominaalväärtus on 1 euro ja 50 senti. Mark sobiks kaartide ja paberkirjade saatmiseks kõikjale üle maailma. Ühtekokku trükitakse  600 000 erimarki.

EV100 erimargi ja esimese päeva ümbriku autor on kunstnik Indrek Ilves. Inspiratsiooni ammutas Ilves nii Eesti trikoloorist, meie kaunist loodusest kui ka EV100 visuaalsest identiteedist.

FOTO: Raigo Pajula / EV100

Postmargil kasutatud loodusfoto autor on Arne Ader. Fotol on kasutatud EV100 piltidele iseloomulikku kahenkoodist mustrikihti*, mis on tõlkes Eesti eepose Kalevipoja sissejuhatuse esimesed 100 värssi.

Riigisekretär Heiki Loot ja Omniva juhatuse liige Kaja Sepp / Raigo Pajula EV100 | FOTO: Raigo Pajula

Omniva juhtkonna liige Kaja Sepa sõnul ei jää praegune erimark ainsaks, mis Eesti Vabariigi sajanda juubeli puhul välja antakse. «Tulekul on näiteks kolm nimelist marki Eesti riigipeadele ning muidugi erimark, mis antakse välja 24. veebruari ehk päeval, mil Eesti Vabariik saab ametlikult 100-aastaseks.»

__________

* Vastavalt EV100 sümboolika stiiliraamatule tuleb kõik logoga kasutatavad  pildid töödelda kindlaks määratud võttestiku abil s.t. värvigammat on töödeldud ning on lisatud kahendkoodist koosnev mustrikiht. Selle meetodi tulemusena tekib tajutav visuaalne isikupära, mis seob eripalgelise pildimaterjali ühtseks tervikuks

Tagasi üles