Laste Vabariik osaleb Eesti Euroopa Liidu eesistumise avasündmusel

Elamustuur Laste Vabariik Jõhvis

FOTO: Anneli Kengsepp

Neljapäeva, 29. juuni õhtul toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistav tasuta kontsert, kus esinevad tuntud Eesti artistid Kukerpillidest NOËPini. Sündmuse tarbeks luuakse väljakule ka kohvikute ja tänavatoidu alad, Laste Vabariigi labürint-mänguala ja töötoad ning ainulaadne puitinstallatsioonidest linnaruumi keskkond.

Vabaduse väljakule kerkib neljapäevaks puitinstallatsioonidest «digitihnik», mis jutustab Eesti kui eesistuja lugu «Ühtsus tasakaalu kaudu», sümboliseerides nii meie kultuurile omast suhestumist looduskeskkonda kui pidevalt muutuvat identiteeti. Ligi 7 tihumeetrist ja 700 identsest puitelemendist koosneva ning põnevaid kohtumispunkte ja platoosid tekitava «digitihniku» autoriteks on tänavuse noore arhitekti preemia laureaadid Sille Pihlak ja Siim Tuksam arhitektuuripraksisest PART.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust tähistava kontserdi toiduala ning laste mänguala avatakse Vabaduse väljakul neljapäeval, 29. juunil kell 18.

Kell 19.30 algaval kontserdil esinevad Eesti Raadio Laste Laulustuudio, Estonian Cello Ensemble, Estonian Voices, Frankie Animal, Genka, Kadri Voorand, Kukerpillid, Mari Jürjens, Miljardid, NOËP, Vaiko Eplik, Winny Puhh ja Ühendkoor Veronika Portsmuthi juhatusel. Artistide etteasted ühendab katkematuks tervikuks helilooja, DJ ja produtsent Sander Mölder.

Linnarahvast tervitavad kontserdil Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas.

Kõige noorematele kontserdi külalistele rajatakse Vabaduse väljaku Vene Teatri poolsesse serva Laste Vabariik – labürint-mänguala ja töötoad, kus saab nii seigelda, avastada, meisterdada kui nuputada.

Sel suvel üle Eesti rändav elamustuur, laste ja noorte kultuuriaasta üks tähtsündmusi Laste Vabariik tähistab koos laste ja peredega Eesti Vabariigi peatset 100. sünnipäeva.

Laste Vabariik on EV100 üks suurim lastele mõeldud ettevõtmiste sari ning seda korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Laste Vabariik jõuab suve jooksul kõikidesse Eesti maakondadesse.

Eesti Euroopa Liidu eesistumise avakontserdi kannab üle Eesti Televisioon. Otseülekannet vahendavad saatejuhid Anu Välba ja Johannes Tralla.

AJAKAVA:

  • Tänavatoidu ja kohvikute ala avatud 18.00–23.00
  • Laste Vabariik mänguala ja töötoad avatud 18.00–21.00
  • Kontsert 19.30–21.30
  • ETV otseülekanne 18.45–21.00

LOE LÄHEMALT:

Tagasi üles